HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   

VirtuEla >
 Dom  >  Błędy podczas sprzątania domu

 


                  

 Najczęstrze błędy podczas sprzątania domu

 

 

 

SOS z forum

Chwila nieuwagi i mamy okropną plamę na skórzanej kanapie. Długo nie czekając wchodzimy na pierwsze lepsze forum, szukając ratunku. Sto tysięcy porad, jedna skuteczniejsza od drugiej. Bez zastanowienia próbujemy każdej po kolei. W efekcie zamiast plamy pozostaje dziura w skórze.

 

! Przypadkowe porady znajdujące się na forach nie zawsze muszą być wiarygodne. Znajdując daną wskazówkę należy dodatkowo sprawdzić o niej opinie innych internautów wpisując daną frazę w wyszukiwarkę. Nigdy nie należy działać pochopnie.

 

 

Mycie okien w słoneczne samo połunie


! Okien nie powinno myć się w słoneczną pogodę ani tym bardziej podczas deszczu czy mrozu. Promienie słońca w mgnieniu oka wysuszają spryskane płynem szyby i zamiast lśniącego szkła pozostają niechlujne smugi. Jeżeli nie mamy czasu czekać na zachmurzone niebo, zróbmy to z samego rana lub pod wieczór (pod warunkiem, że słońce w tym czasie nie świeci w nasze szyby), a temperatura na zewnątrz nie przekracza 20oC.

 

 

 

Ocet & Sok z cytryny

Dwa uniwersalne płyny domowej roboty. Wyczyszczą wszystko co się da na błysk.

! Ekologiczne środki z kuchennej szafki są niezawodne i warto je używać, jednak należy pamiętać, że nie wszystko nadaje się do umycia dwoma uniwersalnymi płynami. Sok z cytryny i ocet są kwasami. Mogą uszkodzić, poprzez zmatownienie powierzchnie naturalnego marmuru, onyksu, wapnia czy trawertynu.  Do czyszczenia tego typu powierzchni należy używać przeznaczonych do tego celu specjalistycznych produktów.

 

 

 

Używanie niewłaściwych narzędzi

Okazuje się, że niewłaściwe stosowanie takiej niewinnej, uniwersalnej, dwustronnej gąbki, dostępnej w każdej kuchni może wyrządzić więcej szkody niż pożytku w gospodarstwie domowym.

 ! Szorstkie powierzchnie czyszczące przeznaczone są do zadań specjalnych takich jak szorowania dna i spodów garnków czy rusztu. Mogą natomiast porysować powierzchnie tworzyw sztucznych, stalowych, ceramicznych, winylu czy laminatu. Idealnie usuwają nalot z mydła w wannach, jednak tym samym mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni wanny. Aby uniknąć niepożądanych efektów, przed użyciem zawsze należy czytać instrukcję obsługi.

 

 

Sprayowanie i ścieranie
 

! Większość powierzchni nie wymaga bezpośredniego spryskiwania środkami czyszczącymi w celu usunięcia zabrudzeń czy kurzu. Podczas sprayowania groźne dla zdrowia toksyny zawarte w chemicznych środkach czyszczących podrażniają nos i oczy powodując tym samym nieodwracalne zmiany w płucach. W/g badań przeprowadzonych przez "American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine" wynika, że osoby, które używają środków czyszczących, co najmniej raz w tygodniu, o 49% częściej zgłaszają objawy astmy niż ci, którzy nie korzystają z nich w ogóle. Badania wykazały również, że stosowanie środków czyszczących bezpośrednio na szmatę nie powoduje zauważalnych objawów

Jeżeli ktoś nie ma  przekonania do naturalnych środków czyszczących tj. ocet, soda czy sok z cytryny i woli stosować chemię z półek sklepowych niech przynajmniej zawsze przed użyciem przeczyta wskazówki na etykiecie produktu, bez względu czy jest on oznakowany jako produkt ekologiczny czy nie. Trujący bluszcz też jest naturalny.

Tyle o truciu i trochę praktyki. Spryskane szyby i inne powierzchnie, które będziemy czyścić potrzebują przynajmniej minuty na "oswojenie" się z płynem. Spryskujemy, czekamy, dopiero wówczas bierzemy się za ścieranie. Tą metodą ułatwimy sobie zadanie, nie dając zgromadzoinemu brudowi żadnych szans!
 

 

 

Sprzątanie bez organizacji

Porządki to nie lada wyzwanie. Często tracimy godziny na sprzątanie, a bałaganu nie ubywa. Podpowiadamy, w jaki sposób sobie z tym poradzić.

! Osoby, które nie do końca potrafią sobie poradzić z codziennym bałaganem, a tym bardziej nie wiedzą od czego zacząć porządkowanie, powinne wcześniej ułożyć listę działania i trzymać się według planu. Dodatkowo każda Pani domu powinna mieć kosz z potrzebnymi środkami i akcesoriami do czyszczenia. Taka metoda pozwoli na zaoszczędzenie czasu i energii, bo zamiast tracić ją na poszukiwanie butelki z płynem czyszczącym będziemy mieli zawsze wszystko pod ręką.

 

 

 

 

<<< SPRYTNE sprzątanie - sypialnia ...
 
aa <<< SPRYTNE sprzątanie - kuchnia ...
 
aa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Sprytne sprzątanie i nie tylko
 
 

Sypiania
Kuchnia
Łazienka
Salon
Jakie rzeczy ludzie myją w zmywarkach?  

Jak zasłać łóżko jak w hotelu?
Najczęstrze błędy przy sprzątaniu
Porządki w szafie
Błędy przy urządzaniu mieszkania
Błędy podczas sprzątania domu
Zanim wystawisz dom na sprzedaż
 
 

 

 

Niebezpieczne

 
Dywany i wykładziny
Pościel
Przechadzka po mieszkaniu
Najbrudniejsze miejsca w domu
Mleko z mikrofalówki

Niebezpieczne błędy podczas sprzątania
Dom na detoxie
Toksyczne meble
Niebezpieczne pralki
Zyrandol, który sam spada
Magiczne produkty
 
 
Coca Cola
Soda
Piwo
Woda utleniona
Sok z cytryny
Naturalne środki czyszczące zamiast chemii
Niesamowite zastosowanie octu
Rośliny pochłaniające toksyny
 

 

 

 

 

 DIY

 

DIY PROJEKTY
Haft bez haftu
Zagłówek z tapety
Jedwabne poszewki z chust
Cuda z liny i ze sznura

Drugie życie abażura

  

Inspiracje
 
 

Przytulne miejsca przy oknie
Przed i Po
Metamorfozy mebli
TOP 10 absurdalnie drogich rzeczy do domu
TOP 10 najpotrzebniejszych rzeczy w nowym domu
VirtuEla

Kontakt
Reklama

                                                


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt